Elektronické stopky
Potřebujete stopnout čas online? Použijte naše online stopky.

Elektronické stopky neboli digitální stopky se ve velkém začali používat koncem 80. let minulého století. Výhodou elektronických stopek je jejich velká přesnost, kterou můžeme dosáhnout odečítáním z digitálních čísel.  Další výhodou elektronických stopek je i jejich možné propojení s čidly a počítači. Tímto se dokáže dosáhnout veliké přesnosti, protože celý proces je automatizovaný. Vysoká přesnost měření je zaručena samočinným spuštěním a zastavováním stopek optoelektronickými snímači. Moderní elektronické stopkyumožňují připojit i více než jedno čidlo (například můžeme připojit čidla měřící startovní a cílovou čáru). Výsledný čas si pak můžeme na počítači zobrazit a přesně odečíst s přesností na tisíciny sekundy. Díky této vlastnosti se elektronické stopky začaly používat ve sportu, kde se používají dodnes. Moderní sport by se již bez elektronických stopek neobešel. Jistě si nikdo z nás nedokáže představit rozhodčího, který při 100m sprint měří a odečítá výsledky z mechanických stopek.

Vlastnosti elektronických stopek

Při výběru elektronických stopek si můžete vybírat přesnost (počet desetinných míst), dobu, kterou mohou stopky běžet, velikost displaye (počet řádků), hmotnostrozměry a funkce. Mezi klasické funkce digitálních stopek patří start, stop, reset. Většina digitálních stopek pak má i funkce přidání, rozdělení nebo kola. Další důležitou funkcí stopek je velikost paměti (počet prvních časů, které si stopky zapamatují). U většiny elektronických stopek si také můžete vybrat, zda budou zobrazovat čas ve stupnici dvanácti hodinové nebo dvaceti čtyř hodinové. Jako doplněk stopky zobrazují i datum.

Kde koupit elektronické stopky

Elektronické stopky se dají pořídit za cenu 300 – 600 Kč (ceny v říjnu 2017). Široký výběr naleznete na Heuréce:Fotogalerie elektronických stopek