Elektronické stopky
Elektronické stopky neboli digitální stopky se ve velkém začali používat koncem 80. let minulého století. Výhodou elektronických stopek je jejich velká přesnost, kterou můžeme dosáhnout odečítáním z digitálních čísel.  Další výhodou elektronických stopek je i jejich možné propojení s čidly a počítači. Tímto se dokáže dosáhnout veliké přesnosti, protože celý proces je automatizovaný. Vysoká přesnost měření je zaručena samočinným spuštěním a zastavováním stopek optoelektronickými snímači. Moderní elektronické stopkyumožňují připojit i více než jedno čidlo (například můžeme připojit čidla měřící startovní a cílovou čáru). Výsledný čas si pak můžeme na počítači zobrazit a přesně odečíst s přesností na tisíciny sekundy. Díky této vlastnosti se elektronické stopky začaly používat ve sportu, kde se používají dodnes. Moderní sport by se již bez elektronických stopek neobešel. Jistě si nikdo z nás nedokáže představit rozhodčího, který při 100m sprint měří a odečítá výsledky z mechanických stopek.

Vlastnosti elektronických stopek

Při výběru elektronických stopek si můžete vybírat přesnost (počet desetinných míst), dobu, kterou mohou stopky běžet, velikost displaye (počet řádků), hmotnostrozměry a funkce. Mezi klasické funkce digitálních stopek patří start, stop, reset. Většina digitálních stopek pak má i funkce přidání, rozdělení nebo kola. Další důležitou funkcí stopek je velikost paměti (počet prvních časů, které si stopky zapamatují). U většiny elektronických stopek si také můžete vybrat, zda budou zobrazovat čas ve stupnici dvanácti hodinové nebo dvaceti čtyř hodinové. Jako doplněk stopky zobrazují i datum.

Kde koupit elektronické stopky

Elektronické stopky se dají pořídit za cenu 300 – 600 Kč (ceny v říjnu 2017). Široký výběr naleznete na Heuréce:Fotogalerie elektronických stopek